تبلیغات
پرواز ققنوس در مسیر زندگی - افغانها، قربانی فقر خود و سیاست ایران در جنگ سوریه!
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
افغانها، قربانی فقر خود و سیاست ایران در جنگ سوریه!
نوشته شده در سه شنبه 31 فروردین 1395
ساعت : 02:11 ب.ظ
نویسنده : موسی خان صدر افضلی

افغانها، قربانی فقر خود و سیاست ایران در جنگ سوریه!

         ایران، کشوری که در همسایگه افغانستان قرار داشته و بیشترین مشترکات را با این کشور دارد و ردو بدل های مالی زیادی دارد و منافعی زیادی را از طروق مختلف از این کشور بدست می آورد.

          در اینکه هر کشوری باید سیاست خود را داشته باشد و منفعت و مصلحت ملت اش را باید از هرچیزی پس از اعتقادات اش محترم بشمارد، درست. اما زیاده خواهی و خیانت و تجاوز به حق دیگران و سوء استفاده از اعتقادات دینی و مذهبی مردم عامه و شرایط نا بسامان اقتصادی دیگران و بالأخره قربانی انسان هم نسل و هم آئین و هم مذهب و همسایه ی خودش برای منفعت دیگران و سیاست خودش، کاری است که نمیشود به آن تمرکز نکرد و عقلانی دانیست.

          درست است که مردم افغانستان اکثرا با فقر مالی به شدت دست و پنجه نرم میکنند و هر لحظه با شکم پر طمع و گرسنه اش کلنجار میروند و برای بدست آوردن تکه نانی یا سکه پولی هر نوع کارهای شاقه را متحمل میشوند، وحتی حاضر اند برای بدست آوردن پول به کافر ساختگی ایرانی و با مشروعیت جعلی و سیاسی ایرانی و پرورش نیروی متجاوز سپاه، به جنگ سوریه اعزام شوند. اعزام به جنگی که دیگر راهی برگشتی وجود ندارد. اما ایرانی های که این همه شعاری رنگارنگ و به ظاهر قانع کننده میدهند، چطور میتوانند برای منفعت خواهی غیر مشروع شان اینچنین از اعتقادات مردم غیر خود شان استفاده کنند و برای تجاوز به حریم دیگران از آنان به عنوان قربانی استفاده کنند.

          ایران، کشوری است که از سالهای خیلی دور بدینسو دخالت های منفعت جویانه اش را در خصوص افغانستان داشته و تاجای که بتواند میکوشد این سیستم نامشروع اش را وسیع تر و ادامه دار تر کند. ایران با استفاده از اعتقادات شیعان افغانستانی با فتواهای رنگارنگ شان در سالهای نه چندان دور یگانه عامل خونریزی های کلانی است که در بین شعیان ترویج کرد و گروهک های سیاسی و مخالف هم ساخت و تا توانست هرکدام را برای نابود سازی دیگری تقویت کرد و سلاح و ایده و مشروعیت دینی فرستاد. حتی در دوران تأسیس حزب خلق و پیروزی آن یگانه عامل که با نشریات اش بیشترین ایده برای خلقی ها ایجاد میکرد و به طور غیر مستقیم و گاهی هم مستقیم به آنان رهنمایی های میفرستاد، همان حزب توده ی ایران بود که میکوشید تا به هرنوعی که شده آرامش نسبی افغانستان را از او سلب کند و اغتشاش و رسوایی را به بار آورد تا بتواند از آب گیل آلود برای خودش ماهی بگیرد. و حالا هم با آنکه مثل سالهای گذشته نمیتواند دخالتی آشکار داشته باشد و از اعتقادات هم مذهبانش استفاده ی سوء کند، ولی بازهم در سدد ایجاد حلقه های تبلیغی به نام های مختلف در درون افعانستان است و انتهاری های زیادی را در خصوص انقلاب فکری جوانان افغانستانی تقویت نموده و پولهای هنگفتی را دراین راه به مصرف میرساند. نمونه های زیادی دارد و از جمله ایجاد همین مراکز بنام آموزشی است که تا میتوانند میکوشند که افراد جذب شده ی این مراکز را بی سواد تربیت نموده سخت پابند به قانون خود ساختگی ایران و منفعت های ایرانیان باشند و در ضمن از آنان بلند گوهای تبلیغی بسازند تا مثلا از ۲۲ بهمن با حمل عکس های زورمند و بی رقیب ایرانی ( خامنه ی )  و پرچم دار عدالت خواهی و قهرمان انقلاب ایران ( خمینی ) ، تجلیل نمایند، درحالیکه از افتخارات کشور خودش بی خبر اند و برایش اصلا مهم نیست. و نیز این کشور علاوه بر دزدی افتخارات افغانستان و ساختن تبار جعلی ایرانی برای آنها که نمونه اش سید جمال الدین افغانی است که تبار ( اسد آبادی )‌ به او بزرگوار داده و بی شرمانه و مغرضانه افتخارات او راد مرد را به پای ایران می نویسند. علاوه بر آن همواره میکوشد تا سرمایه های علمی کنونی افغانستانی را ساحه ی فعالیت شان را محدود به ایران نموده و هرگیز اجازه ندهند که به کشور شان برگشته و خدمت کنند و به تربیه اولاد وطن خود شان بی پردازند. ایران به این امر به خوبی آشنا است که تا میتوان از جهل مردم افغانستانی به نفع خودش استفاده کرد و هرگیز اجازه ندهد که علما و متفکران افغانی به روشنگری فکر و روان خود افغانی ها بی پردازد. ایران تا زمانیکه رفتن علماء در افغانستان به نفع کشورش باشد حتی هزینه رفت و برگشت اش را نیز می پردازد نمونه اش همین علمای کرام است که تازمانیکه در حالی تحصیل در ایران اند، اگر بخواهند به افغانستان سفری داشته باشند، کشور ایران با آغوش باز سفر خرجی آنان را متقبل میشود البته به شرطی که تبلیغی به نفع ایران داشته باشند و ارشاد های در تحکیم قدرت ایران در بین مردم افغانستان و در افغانستان داشته باشند. اما زمانیکه این عالمان بس گرامی به یک سرمایه ی خوبی علمی تبدیل شد و به حقیقت رسید، دیگر هرگیز اجازه نمی دهند که به افغانستان بر گردند. چون میدانند که به خواست های نا مشروع آنان سر تعظیم فرود نخواهد آورد. بلکه برعکس به روشنگری واقعی اذهان مردم افغانستانی و آگاهی آنان از تزویر های ایران خواهد پرداخت. بنا براین تا میتواند میکوشد آنانرا محدود به ایران نماید. و این خیانتی نا بخشودنی است.

          ایران تنها به جاسوسی و ایجاد اغتشاش به داخل افغانستان و دزدی افتخارات افغانستان و محدود سازی نخبگان افغانی و فعالیت های شان، در خاک ایران، اکتفاء نکرده و به قربانی آنان برای منفعت خود و تجاوز به دیگران راضی میشود. جنگ سوریه و اعزام نیروی افغانی از طرف ایران و پرداخت تمامی هزینه ی آن، یکی از نمونه های این مدعا است. ایران از شرایط نا بسامان اقتصادی افغانها که برای کارو زحمت و تلاش و بدست آوردن لقمه نانی به آنجا شتافته اند، سوء استفاده نموده و با مشروعیت بخشیدن جنگ سوریه و اعلان جهاد و به بهانه ی دفاع از مقدسات دینی و مذهبی شیعی و حتی بزور، افغانها را فریفته و نیروی قربانی میسازد و آنان را پیشتاز و سپر جنگی خود شان قرار داده و برای تجاوز به کشور دیگران اعزام میکند. آنهم اعزامی که دیگر برگشتی درکار نیست و مرگ در آن حتمی است.

موسی خان صدر افضلی

غزنی، ۲۹/۱/۱۳۹۵ خورشیدی


:: برچسب‌ها: افغانها , قربانی فقر خود و سیاست ایران در جنگ سوریه! , نوشته های از موسی خان صدر افضلی ,
:: لینک های مرتبط: پرواز ققنوس در مسیر زندگی ,
این مطلب را به اشتراک بگذارید
 با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و در بهتر شدن كیفیت مطالب این سایت مازا یاری کنید...........ممنون از لطف شما (مدیر وب سایت).
feet problems شنبه 18 شهریور 1396 05:02 ب.ظ
This post is really a pleasant one it helps new internet viewers, who are wishing
in favor of blogging.
موسی خان صدر افضلی سه شنبه 31 فروردین 1395 04:07 ب.ظ
سلام!!!!!!!!!
ممنون از حسن نظر تان. موفق باشید.
لینک هستید!!!!!!!!!!
غزاله سه شنبه 31 فروردین 1395 03:32 ب.ظ
سلام گلم
وبلاگ خیلی خوبی داری، مطالبت عالین.
اگه دوست داشتی بیا تبادل لینک کنیم
فقط بیا و خودتو لینک کن ^_^
موفق باشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر